Alican Erkılıç Yormaz


BU HEYECANA YÜREK DAYANMAZ

ANKETİMİZDEN HABER VAR


 

Gebze Yeni Sözcü gazetesinin kurucusu İrfan Yormaz ve ekip arkadaşlarının 2008 yılında hayata geçirme kararı aldıkları ve bu yıl altıncı kez okurlarımızla buluşturmak hedefinde olduğumuz Kocaeli´nin Batı Yakası Enleri anketinin aday belirleme çalışmaları bizzat benim koordinatörlüğümde tüm hızı ile devam ediyor. Bölgemiz iş, siyaset, spor dünyasından en başarılı isimleri bir araya getirdiğimiz anketimize bu yıl ilginin beklenenin çok üstünde olacağından eminim.

Türkiye´nin sanayi başkenti, transit geçiş noktalarının kesiştiği nokta, merkezi iktidarın ardı ardına gerçekleştirdiği yüzyılın yatırımları ile tam bir cazibe merkezi konumunda bulunan Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçeleri İstanbul ilinin Anadolu ile kucaklaştığı, Anadolu´nun ise İstanbul´a ulaştığı nokta.

AK Parti iktidarının hayata geçirdiği Marmaray, Hızlı tren, 3. Köprü, Osmangazi köprüsü, Bilişim vadisi projeleri ile şaha kalkan kentimiz maalesef ülkemizin ve dünyanın gündemine hiçte arzu etmediğimiz yaşanmasını hiçbir zaman istemediğimiz hadiseler ile geliyor.

Bu hadiselerin aksine bölgemiz sanayisi, tarihi, kültürü ile gündeme taşınmalı. İl olmaya namzet kentimizin gelişimine, kalkınmasına ve tanıtımına katkı sağlayan isimlerin bu başarılarını takip ettiğimizi bilmeleri, onları tanımayanların tanımalarını arzu ettiğimiz için başlattığımız bu çalışma tam 6 yaşında.

Bu yıl anketimizde 30 başlıkta tam 150 isim yarışacak. Bölgemizin sanayi kenti olması nedeniyle başlıklarımızı kentimizin özelliklerine göre belirledik. Her başlıkta 5 isim birincilik kürsüsüne çıkmak için internet ortamında tüm sevdiklerinden oy bekleyecek.

20 Aralıkta Globe Gastro Cafe & Restaurantta tertip edeceğimiz öğlen yemeğinde adaylarımızı, basınımızı, siyasetçilerimizi ve yöneticilerimizi bir araya getirerek projemizin tüm detaylarını kamuoyuna açıklayacağız.

Uzun süredir devam eden aday belirleme çalışmalarımızda gördüm ki, bu kenti beraber yaşama alanı seçtiğimiz halkımız projemize tam anlamı ile destek oluyor. Gelenekselleşmiş olan ve BAŞARI HER ALANDA TAKDİR EDİLMELİDİR sözü ile yola çıktığımız anketimiz tüm engellemelere, saldırılara ve hatta taklit edilmeye çalışılsa da kamuoyunun takdirini ve güvenini kazanmış bir çalışma.

Yerel bir yayın kuruluşunun adı altında düzenlenen bu çalışma, Batıyakasında her kesimin takdirini, beğenisini, güvenini kazanmış ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük bir destek almıştır.

Bu tarifsiz mutluluğu yaşamamıza vesile olan herkese teşekkür etmek istiyorum.

Projemizin devamında en büyük dileğim ekip arkadaşlarımızla birlikte iş, siyaset, müzik ve spor dünyasında Türkiye´ye mal olmuş isimlerin ödül gecemize katılımını sağlayarak KOCAELİ´NİN BATIYAKASI ENLERİ ANKETİ ve ÖDÜL GECESİNİN tüm ülke genelinde ve medyada yer bulmasını sağlamak.

Çok keyifli, inanılmaz bir rekabetin yaşanacağı, heyecan dolu bir yarışma bizi bekliyor diyebilirim. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.