Kezban Ünlü


DÖRT YAPRAKLI YONCANIN KAHVESİ (2)

RÜYA MI ?


Ah bu sevda kuşu, kondu mu kanadına,

Aklın almaz yaptığın onca deliliğe…

Rüyasını anlatan Dört Yapraklı Yonca biraz rahatlamıştı. Nuray Ablası ile işe koyulunca zaten unutuvermişti. Aklı hala rüyasında olsa da yeşillerle uğraşırken kendini başka alemlerde hisseder, kabul edilmiş en güzel duam diye işine daha da sıkı sarılırdı.

Yanlış tercih olarak geldiği ve bir gün kanser hastası bir büyüğü ile konuşurken okumaya karar verdiği yeşil bölümü onun için iş olmaktan çıkmış aşk olmaya doğru yönelmişti.

Böylece günler günleri kovaladı mevsimler bahardan yaza, yazdan  sonbahara doğru geçişini yaptı. Çalıştığı bölümde herkes yaşça ondan büyüktü. Evin küçük kızı gibi olmuştu iş ortamında. Birazcık üzerinde kırgınlık hissetse koşa koşa gider Ziya Amca’ya okunur, onun duasıyla kendini daha iyi hissederdi. Ziya Amca da onu kırmazdı. Nuray Ablayla beraber ikisi de hemen hemen her Cuma Ziya Amca’nın yanına uğrarlardı.

Tüm çalışanlar kızı gibi gördüğünden sanki evden biri gibi olmuştu, kendi aralarında yaptıkları piknik organizasyonlarında katılamasalar bile mutlaka evden yiyecek birşeyler gönderen çok güzel yürekli insanlarla aile olmuşlardı.

Bir taraftan da kaldığı yerden eğitim hayatına devam etmeye çalışıyor, okudukça okuduklarının yetmediğini ve daha çok bilgiye ulaşmanın gerekli olduğunu düşünüyordu.

Okudukça doymuyordu.

Bazen yeşillerle uğraşırken ‘’insana nasıl faydası olur’’u da düşünmeden edemiyor ve yeşillerle bunun üzerinde çalışıyordu.

Yine işe rüyalarından uyanarak gittiği bir gün, herkesin telaşlı konuşmalarına şahitlik ediyordu. Kurumun baş yöneticisi istifa etmişti. Bundan sonra ki sürecin nasıl olacağını konuşuyordu herkes.

Dört Yapraklı Yonca birimine doğru giderken aylar önce gördüğü rüyasını hatırladı, rüyasında da kurumun yöneticisi istifa ediyor yerine başka bir yönetici atanıyordu.

Nuray abla yine sabah ki neşesiyle ‘’güüüünaaayyyyydııınnn’’ diyerek girdi içeri.

Dört Yapraklı Yonca’ya dönerek, ‘’duydun mu olanları herkes istifayı konuşuyor, hayrolsun inşallah’’ diyerek sabah hazırlıklarına başladı.

Dört Yapraklı Yonca bir yandan hazırlıkları yapıyor bir yandan da ‘’ Nuray Abla hani baya önce sana anlattığım rüyam var ya, orda da kurum yöneticisi istifa etmişti hatta yönetici değişmişti’’ dedi.

Nuray Abla şöyle bir hışımla dönerek ‘’ kız sen erenlere mi karıştın’’ diyerek şaka yollu takıldı.

Yine ana binaya doğru giderken rüyalarını anlatarak birlikte yol aldılar.

Neydi bu rüya alemi.

Neden bu kadar çok takıldı aklına.

DEVAM EDECEK....